Severity: Warning
Message: fopen(/var/cpanel/php/sessions/ea-php74/ci_sessionca1085b2dac6fd3cbdd35b4b227b8146ab29d725): failed to open stream: Disk quota exceeded
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 176
Backtrace:
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/application/controllers/Website.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/index.php
Line: 318
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php74)
Filename: Session/Session.php
Line Number: 143
Backtrace:
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/application/controllers/Website.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/index.php
Line: 318
Function: require_once
Severity: Warning
Message: imagejpeg(./captcha/1779323169.jpg): failed to open stream: Disk quota exceeded
Filename: helpers/captcha_helper.php
Line Number: 330
Backtrace:
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/application/helpers/common_helper.php
Line: 364
Function: create_captcha
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/application/controllers/Website.php
Line: 370
Function: generate_captcha
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/application/controllers/Website.php
Line: 53
Function: singlecatalog
File: /home/danish786/public_html/labtron.uk/index.php
Line: 318
Function: require_once
Download Catalog
Intelligent flow peristaltic pump LIFP-A10 is equipped with a touch screen controller that allows monitoring of parameters and change of speed. Equipped with advanced features such as flow rate calibration and anti-drip function. Easy dispense mode to dispense the recorded volume by one touch DISPENSE key. Intelligent cooling fan control helps in minimizing the work noise
| Flow Range | 0.006 ~ 1600 mL/min |
| Flow Accuracy | 0.5 %. |
| Speed Range | 0.1 ~ 350 rpm |
| No of channel | 1 |
| Speed Resolution | 0.1 rpm |
| Ambient Temperature | 0 ~ 40 °C |
| Relative Humidity | < 80 % |
| IP grade | IP 31 |
| Power supply | AC 220 V ±10 % , 50 Hz / 60 Hz |
| Power Consumption | < 40 W |
| Dimensions ( L x W x H ) | 257 x 198 x 182 mm |
| Weight | 5.3 kg |
Talk to us?